*

Leidsch Dagblad - Honda opent waterstofstation op zonne-energie‏
Volg ons op:





Follow Me on Pinterest



Bron: HSPublicity Gepubliceerd 11 april 2012 10:46 | Laatste update 11 april 2012 10:46

Honda heeft een waterstoftankstation op zonne-energie in gebruik genomen. Het is het eerste tankstation dat waterstof produceert, opslaat en vrijgeeft zonder enige vorm van CO2-uitstoot.
Het zogenoemde Solar Hydrogen Station dat in Japan is geopend, is onderdeel van een testprogramma.

De Japanse autofabrikant onderzoekt de technische mogelijkheden en beperkingen van waterstofsystemen. Honda ziet waterstof als dé energiedrager van de toekomst. Honda experimenteert in de Verenigde Staten bovendien met een compact waterstoftankstation voor thuisgebruik.

Japanse autofabrikanten bevinden zich in een vergevorderd stadium op het gebied van waterstofauto’s. De Honda FCX Clarity bijvoorbeeld is al te koop. Eerder deze maand maakte Toyota bekend dat de onlangs gepresenteerde FCV-R die waterstof als ‘brandstof’ gebruikt, in 2015 op de markt komt.

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties