Reizen over het nieuwe hogesnelheidsspoor tussen Amsterdam en Rotterdam hoeft niet duur te zijn. Sterker nog: wie een beetje flexibel is en bovendien van tevoren een ticket boekt via internet, is met de hogesnelheidslijn straks goedkoper uit dan een reiziger die over het oude spoor via Den Haag tussen de twee steden rijdt.
NS Hispeed hanteert op het eerste stuk hogesnelheidslijn na de introductieperiode naast het normale tarief een 'superdiscount' tarief. Voor dat laatste, lage tarief kan worden gereisd op tijden dat de treinen niet vol zitten. Voorwaarde is wel dat er vooruit wordt gereserveerd en betaald, en dat een geboekte reis niet kan worden gewijzigd. Onder die restricties kost een enkeltje Amsterdam-Rotterdam straks 10,50 euro, 2,80 euro minder dan een enkeltje Amsterdam-Rotterdam over het bestaande spoor via Den Haag. Een enkeltje voor het 'normale' tarief gaat overigens 20,70 euro kosten of 15,40 met een NS-voordeelurenkaart.
De spoorwegen rijden vanaf maandag 7 september één keer per uur van Amsterdam naar Rotterdam en terug over de hogesnelheidslijn. Voorlopig wordt er gereden met een opgewaardeerde intercity die maximaal 160 kilometer per uur rijdt.

