sluiten
Inloggen
sluiten
zaterdag 31 juli 2010

Archeologen Valkenburg voorbereid op spectaculaire vondsten

  • Gepubliceerd op 08 maart 2010, 19:35
valkenburg - 

Wat herbergt de bodem van het voormalige vliegkamp Valkenburg? De archeologen die onlangs met opgravingen zijn begonnen, zijn voorbereid op 'spectaculaire' vondsten. Nee, er zal geen nieuw castellum worden aangetroffen, zoals even verderop in het dorp Valkenburg. Maar de kans is groot dat ze stuiten op de resten van een nederzetting.

Wie rijdend over de Tjalmaweg een blik werpt op het vliegkamp, ziet graafmachines bezig. Op het terrein liggen hopen met grond verspreid. Het archeologisch onderzoek op het terrein is in volle gang. Er worden sleuven gegraven waarmee archeologen proberen de samenstelling van de grond in kaart te brengen. En alles wat ze vinden, wordt bewaard. Elke scherf van bijvoorbeeld een vaas is niet heel bijzonder, maar kan iets vertellen over de lokale geschiedenis.

Dat Valkenburg een rijke historie heeft is wel duidelijk. Het door professor Van Giffen rond de Tweede Wereldoorlog blootgelegde castellum van Romeinse soldaten is genoegzaam bekend. Maar wat speelde zich op een steenworp afstand van die militaire nederzetting af? Lange tijd heeft om het vliegkamp een hek gestaan. Aan pottenkijkers had niemand op de voormalige vliegbasis behoefte. Nu de grond is bestemd voor een woonwijk, kan er in de geschiedenis worden gedoken.

Inloggen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

We moeten opnieuw naar de stembus (uitleg)
Poll
Eens (53%)
Oneens (47%)
Totaal aantal stemmen: 194
advertenties

Bollen-debat

Top 5 energie (tip)

advertenties