'Politie boekje te buiten bij opsporing aanrander'
Gepubliceerd op 31 augustus 10, 11:38 Laatst bijgewerkt op 19 november 10, 00:51LEIDEN - De politie dreigt zijn boekje te buiten te gaan bij de opsporing van een aanrander die in het Leidse Scheltemacomplex heeft toegeslagen. Dat stelt de hoogleraar mediarecht Wouter Hins van juristencollectief eLaw@Leiden. Bij het verspreiden van portretten van verdachten komt de lat steeds lager te liggen, denkt hij.
De politie publiceerde deze maand een goed herkenbaar portret van een man die vorig jaar een medewerkster van het Scheltemacomplex aanrandde. Het gaat om een oudere, Engelssprekende man die op 24 oktober aan een 22-jarige medewerkster vroeg of zij hem wegwijs kon maken in de tentoonstelling. Ze werd daarna minutenlang door hem aangerand in Scheltema, waar het op dat moment rustig was.
De politie Hollands Midden stelt dat er pas is gekozen voor het verspreiden van 's mans portret nadat andere opsporingsmethoden in de afgelopen maanden niets opleverden. ,,We passen dit wel vaker toe'', zegt een woordvoerster. ,,Voor ons geldt aanranding als een misdrijf dat ernstig genoeg is om een dergelijk middel in te zetten.''
