De voorpret is al leuk. Dat belooft wat voor de feestavond zelf. Op 15 mei houden zes oud-medewerkers een reünie voor iedereen die ooit bij Avifauna gewerkt heeft.
Jose van Hoogstraten, Ciska Jansen, Ine Hijdra, Joke Zeilemaker, Theo Wesselig en Fritz Brandstatter hebben mooie herinneringen aan hun tijd in het Vogelpark. En die willen ze delen. Daarom organiseren ze een reünie voor medewerkers die tussen 1975 en 2000 bij Avifauna gewerkt hebben. Een idee van Jose. ,,Mensen dachten dat het jaren zou duren voor we iedereen gevonden hadden'', zegt ze. Dat hield de enthousiastelingen niet tegen. Ine: ,,Ik vond het onwijs leuk. We gaan het gewoon doen, dacht ik.''
Ze verzamelden een club oud-personeelsleden om zich heen en gingen aan de slag. Belden aan bij onbekende huizen, omdat ze dachten dat op dat adres een oud-medewerker woonde. Zochten zich suf in telefoonboeken. Maar met resultaat. ,,De mond-tot-mondreclame werkt ook heel goed'', merkt Theo. ,,Het is een soort piramidespel. Iedereen die we bereiken, kent wel weer iemand anders.''
De contacten leveren bovendien al weer leuke anekdotes op. Zo was er iemand die wel wilde komen, maar alleen in haar oude overgooier, die ze vroeger op de werkvloer droeg. Een ander vroeg of hij die avond in de bediening mocht werken.
Mensen die van 1975 tot 2000 in Avifauna hebben gewerkt, zijn welkom op de feestavond op 15 mei. Uiteraard in Avifauna. ,,Mensen van voor die periode zijn natuurlijk welkom'', zegt Ciska. ,,Het is alleen de vraag of het voor hen leuk is, of zij dan veel mensen kennen.'' De zes hopen dat de reünie zo'n vijfhonderd mensen trekt.
Lees meer over Alphen aan den Rijn in het Leidsch Dagblad

