*

LD - Help, ik wil van internet af!
Laatste update 26 april 2012 9:05

We twitteren, hyven en facebooken wat af in ons moderne leven. Op de ombudspagina van maandag 13 februari een artikel over hoe je jezelf of iemand die is overleden, kunt verwijderen van social media.

Staat er onwelgevallige informatie over je op een website? Kijk op de site www.sidn.nl wie de eigenaar van de site is en vraag om de informatie te verwijderen.

- Terugzoeken in de archieven van sites doe je met een wayback machine, zoals http://web.archive.org   

Wie zijn account bij social media af wil sluiten moet daar enige moeite voor doen.  Hieronder een overzicht van de belangrijkste social media. De hoofdletters staan voor het volgende:

A = aanmelden       D = deactiveren       ZO = zelf opheffen NO = opheffen na overlijden
In de vetgedrukte verwijzingen bij NO staan linkjes naar de juiste pagina's.

Een complete handleiding staat op: nuvema.nl

Hyves

A:  voorpagina van www.hyves.nl
D:  inloggen - op je naam klikken – instellingen – profielbeheer – account deactiveren
ZO: inloggen - op je naam klikken – instellingen – profielbeheer – account deactiveren – in tekst op ‘verwijderen’ klikken
NO: hyves.nl/help/feedback

Facebook
A: voorpagina van www.facebook.com
D:  inloggen - startpagina aanklikken – accountinstellingen – beveiliging – account deactiveren.
ZO: op voorpagina rechtsonder op Help klikken - basisfuncties – accountinstellingen - vraag: verwijderen aanklikken
NO: facebook.com

Twitter
A: voorpagina van www.twitter.com
D:  inloggen – profile - account deactiveren
ZO: idem als D, na dertig dagen wordt alles definitief verwijderd.
NO: support.twitter.com

Linkedin
A: voorpagina van www.linkedin.com
D: kan niet.
ZO:  inloggen – op naam klikken – settings – account - close your account
NO: help.linkedin.com

 

blog comments powered by Disqus
Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties