*

Leidsch Dagblad - Lobby voor ’geldmaker’ Estec groeit
Lobby voor ’geldmaker’ Estec groeit / archieffoto HDC Media Gepubliceerd 19 juni 2012 16:01 | Laatste update 19 juni 2012 16:07

NOORDWIJK - De lobby om ruimtevaartcentrum Estec voor Noordwijk te behouden, komt op stoom. Gisteren presenteerde de Leidse burgemeester Henri Lenferink een petitie aan de Tweede Kamer. Wat is de impact van het spacecentrum op de regio?

Het kabinet wil de bijdrage aan het European Space Agency (ESA) terugschroeven met 33 miljoen. ’Een weeffout’ - zo betitelde burgemeester Lenferink van Leiden dat voornemen in een petitie aan de Kamer. Estec is de grootste vestiging en het technisch hart van ESA. De helft van het Europese ESA-personeel werkt in Noordwijk. Het vertrek van Estec zou een ramp zijn voor de regio en voor Nederland. ,,Estec is een moneymaker’’, zegt Juan De Dalmau van Estec.

 

Lees ook:
Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties