LEIDERDORP - De nieuwe wijkcontainers voor huishoudelijk afval gaan de gemeente Leiderdorp twee ton meer kosten dan de eerder geraamde 3 miljoen euro. Dat blijkt uit de proef met de ondergrondse vuilnisbakken in drie Leiderdorpse wijken, aldus wethouder Leo Maat (GroenLinks).
Voordat de gemeenteraad instemt met deze verhoging, wil zij eerst een duidelijk overzicht van alle kosten, bleek dinsdag tijdens de commissievergadering. Alleen dan neemt zij een beslissing in de raadsvergadering van 5 maart.
In drie jaar tijd wil de gemeente Leiderdorp 170 bovengrondse wijkcontainers in de grond wegmoffelen. Bij de huidige bakken blijven de deksels vaak openstaan waardoor vuil uit de containers wegwaait. Ook zorgen de bovengrondse containers voor ’afvaltoerisme’, waarbij mensen van buiten de wijk hun afval komen dumpen.
Een proef bij flats aan de Raaphorst, de Gaarmeesterstraat en het Jan den Hartogplein levert volgens de wethouder ’veel complimenten op’. Bewoners vinden de plek om de bakken heen er veel netter uitzien. Ook is er minder last van dumpafval, aldus Maat. ,,Omdat je een pasje nodig hebt om het afval weg te gooien, wordt er minder zwerfafval naast de bakken gezet.’’