*

Leidsch Dagblad - Ex-penningmeester van HBV Leiden opgestapt na verduistering geld
Gepubliceerd 29 oktober 2012 8:31 | Laatste update 29 oktober 2012 9:29

LEIDEN - De toenmalige penningmeester van de Huurders Belangen Vereniging (HBV) Leiden, is vorig jaar door het bestuur van de HBV op non-actief gesteld. Hij werd verdacht van het onrechtmatig afboeken van geldbedragen die van de HBV waren. De man is inmiddels door de politierechter wegens verduistering veroordeeld tot een werkstraf van 80 uur en moet ook nog eens 4280 euro terugbetalen.

Uit het jaarverslag 2011 van de HBV blijkt dat de kwestie tijdens een ledenvergadering in november vorig jaar is besproken. Het bestuur meldde toen aan de 25 aanwezige leden dat de penningmeester ontslag had genomen nadat het bestuur onrechtmatigheden had geconstateerd en hem daarmee had geconfronteerd.

Ook werd het bestuur van woningcorporatie Portaal geïnformeerd omdat de HBV de belangen van de huurders van die corporatie behartigt. Portaal subsidieerde de HBV vorig jaar met 120.000 euro. Tevens wordt in het jaarverslag gemeld dat Justitie de zaak in behandeling heeft genomen.

,,In het voorjaar van 2011 is geconstateerd dat er geld was verduisterd. Er was toen inmiddels een tweede penningmeester’’, zegt Paula van Schooten, voorzitter van de HBV Leiden. ,,De boekhouding van 2010 was wel door de kascommissie gecontroleerd en in orde bevonden. Later zei een accountant die op de zaak werd gezet, dat dat hem dat niet verbaasde omdat er op een wel heel slimme manier geld was verduisterd.’’

HBV en Portaal hebben inmiddels afgesproken dat de jaarstukken niet alleen door een kascommissie maar voortaan óók door een accountant worden gecontroleerd. En met Portaal zijn meer afspraken gemaakt om het financieel toezicht te verbeteren.

Welke afspraken dat zijn wil een woordvoerder van Portaal niet zeggen.

,,Wij hebben inhoudelijk geen aanvullingen op de tekst zoals deze in het jaarverslag van de HBV staat. Portaal heeft het volledige vertrouwen in het bestuur van de HBV dat zij deze zaak zorgvuldig heeft behandeld en dat het bestuur nu én in de toekomst de financiën op orde heeft’’, aldus de woordvoerder.

 

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties