Nieuwe Leonardo College in Leiden in hoog tempo omhoog, met witte tribune als attractie

Het nieuwe complex langs de Churchilllaan.© Foto Hielco Kuipers

Loman Leefmans
Leiden

Bij sport op niveau hoort een tribune. Daar hebben de ontwerpers aan gedacht, bij de bouw van het nieuwe Leonardo College op de hoek van Telderskade en Churchilllaan in Leiden. Het nieuwe complex van de middelbare school, waar sport een voorname plaats inneemt, heeft dan ook een grote, brede, witte trap gekregen, met uitzicht op de toekomstige binnenplaats.

Zo lang als het schoolbestuur op de nieuwbouw heeft moeten wachten – circa zestien jaar – zo razendsnel vordert momenteel de nieuwbouw. De voormalige basisschool op die plek werd afgelopen zomer gesloopt en nu al zijn de contouren duidelijk zichtbaar van wat ervoor in de plaats komt.

Corona heeft het werk niet vertraagd. Als het goed is kunnen de meer dan achthonderd leerlingen in het komende schooljaar al hun nieuwe onderkomen betrekken.

Daarna is het nog wel een jaar of twee wachten voordat het grote sportcomplex met twee hallen aan de andere kant van de Telderskade gereed is. Die gaan de Leonardo-leerlingen als gymzaal gebruiken.

Zicht op de tribune.© Foto Hielco Kuipers

Meer nieuws uit Leiden

Net Binnen

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.