Het Dok in Oegstgeest wil minstens stúkje bos
Brede school Het Dok in Oegstgeest en het gemeentebestuur staan lijnrecht tegenover elkaar over de inrichting van de directe omgeving. Vanwege de financiële strubbelingen verving het college van B en W een lommerrijke omgeving door huizen en parkeerplaatsen. Het Dok toont begrip, maar eist toch in ieder geval een stúkje bos. De Oegstgeester gemeenteraad boog zich over een brandbrief van de school en heeft B en W verzocht nog eens te gaan praten over mogelijke oplossingen.
De school is niet alleen verbolgen over het feit dat het beloofde bos er niet komt, de verkeerssituatie die zou ontstaan door de aanpassingen van wethouders Jos Roeffen (LO / onderwijs) en Wendelien Tönjann (VVD / bouwen) is volgens het schoolbestuur ook gewoon onveilig. Parkeerplaatsen komen vlak naast de school. Bovendien, zo schrijft de school, is altijd rekening gehouden met uitbreiding voor groei naar 450 leerlingen (er is nu gebouwd voor 350) en de ruimte daarvoor zou in de nieuwe plannen ontbreken.
Contractbreuk
Roeffen en Tönjann schreven de raad dinsdag dat ze hier en daar tegemoet hebben kunnen komen aan sommige grieven, maar niet aan alle. Met name aan de oostkant van de school is er volgens de wethouders weinig aan te doen. Het Dok wil daar graag minstens een smal strookje bomen hebben, maar zelfs dat zou volgens het college al contractbreuk zijn met de VOF die Nieuw-Rhijngeest bouwt. ,,Dit is een situatie die ons college niet wenst aan te gaan.’’
Grondruil
Niettemin gaan de twee wethouders op aandringen van de gemeenteraad nog eens praten met alle betrokken partijen. ,,Als raad hebben we besloten op basis van het toenmalige ontwerp voor een parkachtige omgeving’’, aldus Ria Pasterkamp (PrO). ,,Dit is een ingrijpende wijziging. Waarom zijn we niet actief eerder geïnformeerd?’’ Zij stelde voor om uit te zoeken of een deal te maken is met de nabijgelegen natuurspeelplaats. ,,Misschien een grondruil? Zodat we kunnen proberen het om te buigen naar een situatie waarmee iedereen meer tevreden is.’’