Hinder door werkzaamheden aan spoor
Geen treinen, mar bussen.© foto ANP
Er rijden het hele weekeinde geen treinen tussen Leiden en Alphen aan den Rijn.
ProRail voert zaterdag en zondag onderhoudswerkzaamheden uit aan het treinspoor op dit traject.
De NS zet bussen in als vervangend vervoer. Passagiers moeten rekening houden met extra reistijd van een een kwartier tot een half uur. Vanaf maandagochtend is alles weer normaal.
Ook op het traject Leiden Centraal - Den Haag Hollands Spoor zijn dit weekeinde werkzaamheden: de treinen rijden niet tussen Den Haag Laan van Nieuw Oost-Indië en Den Haag HS.
Afgelopen nacht waren er ook al werkzaamheden op het spoor tussen Alphen aan den Rijn en Gouda. Daardoor verviel de laatste trein, om 00.30 uur. Ook toen werden bussen ingezet als vervangend vervoer.
Komende week is Prorail bezig op het spoor tussen Leiden Centraal en luchthaven Schiphol. Dat heeft tot gevolg dat in de nacht van dinsdag 9 op woensdag 10 oktober geen treinen rijden (tussen 01.00 en 05.00 uur). Ook dan zet de NS bussen in tussen beide stations, wat een extra reistijd van een kwartier tot een half uur oplevert.