Leidse Senna Maatoug hoogste nieuwkomer op kandidatenlijst GroenLinks

Senna Maatoug.© Foto Elisabeth Lanz

Theo de With
Leiden

Senna Maatoug uit Leiden is de hoogste nieuwkomer op de concept-kandidatenlijst van GroenLinks voor de Tweede Kamerverkiezingen van volgend jaar.

De 31-jarige Maatoug wordt door de partij gepresenteerd als nieuw politiek talent. Ze krijgt daarom een hoge notering op de kandidatenlijst na oud-gedienden als Jesse Klaver en Corinne Ellemeet. Ze is op de vijfde plaats gezet, maar leden van GroenLinks kunnen nog stemmen over de volgorde.

Senna Maatoug is geboren en getogen in Leiden en studeerde politicologie en economie. Als student had ze allerlei baantjes: bij Blokker, Hema, peuterspeelzalen en bij het Leidsch Dagblad. Inmiddels is ze bedrijfseconoom en heeft ze werkervaring bij het ministerie van financiën en de SER.

In Leiden was ze onder meer actief voor het Druckerfonds en organiseerde ze het kiesrechtfestival. Met een vijfde plek lijkt de Leidse zeker van een kamerzetel. GroenLinks heeft nu veertien zetels in de Tweede Kamer.

Meer nieuws uit Leiden

Net Binnen

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.