Gestrande zeehondjes gered op stranden van Noordwijk en Katwijk
Twee gestrande zeehondjes zijn vrijdag gered op de stranden van Noordwijk en Katwijk. Eén van de beestjes was gewond. Beide diertjes zijn door EHBZ (Eerste Hulp Bij Zeezoogdieren) overgebracht naar verschillende locaties voor verzorging.
Het eerste zeehondje werd aangetroffen in Noordwijk. Medewerkers van EHBZ Noordwijk zagen het diertje liggen. Het had verwondingen aan zijn bek en woog 8,8 kilo. Het diertje is na overleg met de zeehondenopvang overgebracht naar A Seal in Stellendam voor verzorging.
(Tekst gaat door onder de foto)
© Foto: Flashlight Fotografie
Wandelaars
Het andere zeehondje werd ontdekt door twee wandelaars op het strand van Katwijk. De EHBZ Noordwijk was daar toevallig ook vanwege een melding van een dode bruinvis. De wandelaars liepen naar de medewerkers van EHBZ toe en lichtten ze in over hun vondst. Het beestje bleek geen verwondingen te hebben, maar werd wel na overleg met de zeehondenopvang overgebracht naar strandreservaat Noordvoort, een plek dat is bedoeld voor natuurherstel en rust voor vogels en zeehonden
Katwijk.© Foto: Flashlight Fotografie