AZC heeft geen enkele moeite met gehavend De Ham en krikt zegereeks op naar dertien overwinningen
Een walk-over. Het duel tussen De Ham en AZC kon bijna geen wedstrijd worden genoemd, zo groot was het verschil in kwaliteit. AZC was veel beter dan De Ham en won de wedstrijd in Alphen aan den Rijn woensdagavond met 20-7.
De Krommenieër waterpoloërs probeerden zich tegen de klasse van de koploper kranig te verweren. Ze legden een strakke pressing neer tegen de thuisploeg, maar dat mocht niet baten. Milos Filopovic en Jacoppo Mandolini legden de bezoekers in de eerste minuten van de wedstrijd genadeloos op de pijnbank. Van 1-0 liep AZC in de eerste periode uit naar een 5-0 voorsprong en daarmee was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. ,,Omdat De Ham een pressing speelde, kregen onze midvoors veel ruimte om te scoren en kregen we veel manmeers mee’’, vertelde coach Ron van der Wild. ,,Zo kwamen we al snel met 5-0 voor en dat was fijn spelen. Daarna hebben we naar hartenlust door kunnen wisselen en kon iedereen, die zo hard traint, lekker spelen.’’
Geteisterd door corona
AZC liep later zelfs uit naar 10-0, 15-3 en uiteindelijk stond er 20-7 op het scorebord. De Ham kreeg tegen AZC geen schijn van kans en ging met de staart tussen de benen naar huis. ,,Wij zijn natuurlijk altijd een klasse beter dan deze tegenstander, maar ik moet er wel bij vertellen dat mannen van De Ham de laatste weken geteisterd zijn door corona. Daardoor konden een aantal jongens een paar weken lang niet of minder trainen en dat zag je nu terug in de wedstrijd. Die mannen hebben toch een mindere conditie op dit moment en dan is het nog moeilijker om tegen ons op te boksen’’, aldus Van der Wild.
De reeks wordt langer en langer. ,,We hebben nu dertien wedstrijden achter elkaar gewonnen en daar mogen we trots op zijn. De mentale weerbaarheid in deze groep is groot. Ook als we het zwaar hebben, dan is er altijd een speler die opstaat en de overwinning binnensleept. Het is fijn om al die wedstrijden te winnen, maar het kan ook een valkuil zijn. We moeten scherp blijven.’’
waterpolo eredivisie mannen
AZCDe Ham 20-7
5-0, 5-0, 5-2, 5-5