Bijen spotten in speeltuin Westerkwartier in Leiden

Kinderen telden zaterdag bijen in speeltuin Westerkwartier.© Foto Taco van der Eb

Elke bij werd gespot in speeltuin Westerkwartier.© Taco van der Eb

1 / 2
Marieta Kroft
Leiden

Elke bij in speeltuin Westerkwartier in Leiden werd zaterdag gespot. Kinderen en ook hun ouders waren er druk mee.

Ze telden niet alleen de bijen, maar keken ook om welke soort het ging.

In heel Nederland werden afgelopen weekend bijen geteld. De Nationale Bijentelling is een project van Naturalis, Natuur & Milieu, IVN en LandschappenNL. Doel is om zoveel mogelijk te weten te komen over de stand van de bijen in ons land. Zondag eind van de middag telden ruim 2300 mensen bijna 55.000 bijen. De meest voorkomenden zijn de honingbij, de rosse metselbij en de gehoornde metselbij.

In Nederland komen bijna 360 bijensoorten voor. Ruim de helft daarvan is bedreigd, aldus wetenschappelijk directeur bij Naturalis Koos Biesmeijer. Deze bijenexpert schetst het belang van het insect voor de natuur. ,,Tachtig procent van onze eetbare gewassen en bijna negentig van onze wilde planten worden bestoven door bijen en andere insecten.”

Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.

Meer nieuws uit Leiden

Net Binnen

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.