Leiden zet illegale dierenhandel op de regionale agenda

Links het mannetje en rechts het vrouwtje van het stel zeldzame Montserrat troepialen dat in 2009 gestolen werd uit vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn.© Foto ANP

Binnert Glastra
Leiden

Op verzoek van de PvdD zet de Leidse burgemeester Henri Lenferink de bestrijding van illegale dierenhandel op de regionale agenda.

,,De oprukkende handel in beschermde dieren en dierproducten is vergelijkbaar met de handel in wapens en drugs’’, zei PvdD-raadslid Laura Delver donderdagavond in de Leidse gemeenteraad. ,,Door schaarste zijn bepaalde diersoorten per kilo soms meer waard dan drugs of goud.’’

Haar partij probeerde de bestrijding ervan standaard opgenomen te krijgen in het veiligheidsplan van de politieregio waarvan Leiden deel uitmaakt, maar dat is volgens Lenferink kansloos. Het overheidsbeleid is daarvoor veel te gefocust op de bestrijding van drugscriminaliteit, legde hij uit.

Met een verzoek om het in de regio aan te kaarten zou hij wel uit de voeten kunnen, zei hij, wat de gemeenteraad daarop deed.

Meer nieuws uit Leiden

Net Binnen

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.